Szakmai blog
Folytassuk onnan, ahol az előző részben abbahagytuk avagy kezdjük a reggelivel!
Sajnos gyakran a reggeli rohanás "áldozatává" válik és egyszerűen kimarad, ami azonban hiba és hosszú távon a szénhidrát-anyagcsere felborulásához vezet. Talán ismerős az a szokás is, hogy "iszok egy bögre kakaót/kávét, hogy legalább legyen valami a gyomromban", amely szintén helytelen hozzáállás. A megfelelő reggeli kiemelten fontos az étkezések közül, hiszen reggel a legrosszabb a sejtjeink inzulinérzékenysége, ezért oda kell rá figyelnünk.
Az egészségre való törekvés, az egészséges életmód egyik fő pillére többek között a megfelelő táplálkozás, mennyiségi és minőségi értelemben véve. Természetes ide tartozik a testmozgás, az alvás, de a lelki tényezőket is megemlíthetjük. Cikksorozatunkban átvesszük a legfontosabb tényezőket, emellett beszélünk az étkezések fontosságáról, összehasonlítva egy-egy jól és rosszul összeállított fogáson keresztül!
Az egyik legfontosabb dolog, amit megtehetünk egészségünk érdekében, az a hidratáltság fenntartása, vagyis a megfelelő mennyiségű folyadék elfogyasztása napi szinten. Sajnos könnyen elfelejtkezünk róla és sokszor csak azt vesszük észre, hogy már dél van és a palackunkból alig fogyott még pár korty víz. Vagy abba a hibába esünk, hogy víz helyett üdítőket, gyümölcsleveket fogyasztunk.
Napjainkban az egészséges táplálkozás egyik legnépszerűbb eleme a fermentált élelmiszerek fogyasztása. Ez lehet valamilyen tejtermék (ide soroljuk például a kefírt és a joghurtot) vagy zöldségféle. Ezek az élelmiszerek tejsavbaktériumok hatására, fermentációs folyamatok révén alakulnak át, és rendkívül pozitív hatásokkal bírnak az egészségünkre.